Niesamowite co zrobił Lewandowski. To trzeba zobaczyć [WIDEO]

Robert Lewandowski w dalszym ciągu potrafi pokazać, że nie bez powodu od lat jest uważany za jednego z najlepszych napastników w historii piłki nożnej. Kapitan reprezentacji Polski wyszedł w podstawowym składzie w meczu przeciwko Valencii i zaliczył aż trzy trafienia. Dzięki temu drużyna Polaka mogła dopisać do swojego konta pełną pulę punktową po poniedziałkowej konfrontacji.

Bieżący sezon niestety wyraźnie odbiega od poprzednich, w których to Robert Lewandowski przyzwyczaił kibiców do regularności w zdobywaniu bramek. Aktualnie kapitan reprezentacji Polski ma na swoim koncie w bieżących rozgrywkach hiszpańskiej La Liga 16 trafień i 8 asyst zdobytych w 30 spotkaniach. Z kolei w aktualnej edycji Ligi Mistrzów Polak w 9 meczach zdobył 3 bramki i zaliczył jedną asystę.

Dla porównania w zeszłym sezonie 2022/23 Polak w La Liga zdobył 23 bramki i zaliczył 7 asyst w 34 spotkaniach. Z kolei dwa sezony temu – jeszcze w barwach Bayernu Monachium – Polak w 34 meczach Bundesligi trafił aż 35 razy do siatki rywali i odnotował 4 asysty.

Dla porównania – w zeszłym sezonie Ligi Mistrzów Lewandowski zdobył 5 bramek w 5 meczach i jedno trafienie w 2 spotkaniach w ramach Ligi Europy. Natomiast w cyklu 2021/22 kapitan reprezentacji Polski w 10 konfrontacjach LM zdobył 13 bramek i 3 asysty.

Robert Lewandowski z bramką

Kapitan reprezentacji Polski z pewnością dobrze będzie wspominać ostatni mecz ligowy z Walencią. Pierwszy raz od trzydziestu lat Polak zaliczył hat-tricka w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii. Na dodatek Lewandowski uratował swoją drużynę przed porażką, która bez wątpienia byłaby odebrana w kategoriach sporej kompromitacji.

Do końca pierwszej połowy prowadziła Valencia 2-1. Co prawda wynik spotkania otworzyła Barcelona za sprawą trafienia Fermina w 22′ minucie, lecz już pięć minut później wyrównał Duro. Przed przerwą drugą bramkę dla gości zdobył Pepelu.

Robert Lewandowski swoje strzeleckie show rozpoczął w 49′ minucie. Następnie Polak dorzucił jeszcze dwa trafienia odpowiednio w 82′ i także 93 minucie meczu. Ostatecznie FC Barcelona wygrała z Walencią 4-2 i aktualnie jest na 2 miejscu w tabeli La Liga że stratą 11 punktów do pierwszego Realu Madryt.

Źródło: opracowanie własne, Google