Szokująca wiadomość. Nie żyje znany aktor

Przykra wiadomość – nie żyje znany aktor Brian McCardie. Wiadomość na temat śmierci artysty przekazała jego żona – Sarah.  McCardie zasłynął z gry w serialu kryminalnym „Line of Duty”, gdzie wcielił się w postać szefa mafii Johna Thomasa „Tommy’ego” Huntera.

Brian McCardie urodził się 22 stycznia 1965 roku w stolicy Szkocji – Glasgow. Z zawodu był aktorem i scenarzystą. W trakcie swojej kariery aktorskiej wystąpił w takich produkcjach jak:  „Rob Roy” jako Alasdair McGregor, „Duch i Mrok” jako David Balfour, „Speed 2: Wyścig z czasem” jako Merced, „200 papierosów” jako Eric Merced, „Przeklęta liga” jako Dave Mackay, „Za tych, co na morzu” jako dr Forbes i także w filmie „Brud” jako Dougie Gillman.

Brian McCardie grywał także w serialach, wśród których można wymienić: „EastEnders” jako Seb, „Na sygnale” jako Neil Dunlop, „Na sygnale” jako Ryan Bradshaw, „S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza” jako pan McNab, „Outlander” jako Sir Marcus MacRannoch, „Szpital Holby City” jako Archie Pugh, „Muszkieterowie” jako Sebastian Lemaitre i „Przekręt” jako wujek Dean.

Wiadomość o śmierci aktora przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego żona Sarah McCardie.

Nie żyje Brian McCardie

„Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Briana Jamesa McCardie’go, ukochanego syna, brata, wujka i przyjaciela wielu osób” — napisała żona aktora za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter).

Z dalszych informacji przekazanych przez żonę aktora wynika, że jej mąż zmarł nagle w ostatnią niedzielę 28 kwietnia.

– Brian zmarł nagle w domu w niedzielę 28 kwietnia. Był wspaniałym i pełnym pasji aktorem. Kochał swoją pracę i wykreował wiele ról. Odszedł o wiele za wcześnie. Kochamy go i będziemy za nim bardzo tęsknić. Prosimy, pamiętajcie o nim – poinformowała Sarah McCardie.

McCardie zasłynął przede wszystkim z gry w serialu kryminalnym „Line of Duty”, gdzie wcielił się w postać szefa mafii Johna Thomasa „Tommy’ego” Huntera.

Źródło: X (dawniej Twitter), Onet, Wikipedia, Filmweb.