Świetna wiadomość dla widzów Republiki. Decyzja zapadła

TV Republika od końca zeszłego roku przechodzi sporo zmian. W ostatnim czasie do telewizji kierowane przez Tomasza Sakiewicza dołączyło wielu znanych dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Z kolei teraz media obiegła informacja o pojawieniu się na antenie nowego programu publicystycznego, którego prowadzącym ma być Łukasz Jankowski.

Zeszły rok przyniósł wiele zmian w Telewizji Polskiej, z którą pożegnało się wielu znanych dziennikarzy. W tym gronie można wymienić choćby Michała Rachonia, Danutę Holecką, Michała Adamczyka, Adriana Klarenbacha, Miłosza Kłeczka, Rafała Patyrę, czy także znaną z „Pytania na śniadanie” Annę Popek. Wszyscy wymienieni dziennikarze długo jednak nie narzekali na brak pracy. Ich usługami prędko zainteresowała się Telewizja Republika.

Programy z ich udziałem są już dostępne w Republice. Dodatkowo w najbliższym czasie pojawi się kolejny, którego prowadzącym będzie wieloletni dziennikarz stacji – Łukasz Jankowski. Nowy cykl publicystyczny będzie nosił nazwę „Polityczny horyzont Łukasza Jankowskiego”. Poza tym Jankowski na antenie stacji Tomasza Sakiewicza prowadzi już inne programy, w tym np. poranny „Republika wstajemy” i wieczorny „Piachem w tryby”.

TV Republika z nowym programem

– Łukasz świetnie się rozwija jako dziennikarz telewizyjny – powiedział Tomasz Sakiewicz pełniący obowiązki prezesa i redaktora naczelnego stacji TV Republika, odnosząc się do wprowadzenia do ramówki programu „Polityczny horyzont Łukasza Jankowskiego”.

Emisja nowego cyklu ma się odbywać w każdy poniedziałek o godzinie 18.20. Łukasz Jankowski od 2022 do 2023 roku występował jeszcze na antenie telewizyjnej Polsat News, gdzie prowadził program publicystyczny „Nowy tydzień”. Altualnie od 2024 roku dziennikarz jest związany z Radiem Wnet, gdzie prowadzi programy.

Źródło: Press