Sukces TV Republika. To robi wrażenie [WIDEO]

Telewizja Republika w ostatnim czasie przechodzi wiele zmian. Teraz za pośrednictwem mediów społecznościowych telewizja kierowana przez Tomasza Sakiewicza poinformowała o otrzymaniu złotego przycisku, za zgromadzenie grona 1 miliona subskrybentów.

TV Republika to stacja telewizyjna o charakterze informacyjno-publicystycznym, która rozpoczęła swoją działalność w 2013 roku – 13 kwietnia 2013 w internecie, a następnie 6 maja tego samego roku w formie satelitarnej.

Redaktorem naczelnym i prezesem zarządu spółki Telewizja Republika S.A jest od 2021 roku dziennikarz i publicysta Tomasz Sakiewicz, który odpowiada również za kierowanie redakcjami Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie.

Z dostępnych informacji wynika, że tworzenie stacji miało się rozpocząć już w 2012 roku. Na miasto siedziby telewizji została wybrana stolica kraju – Warszawa. Treści przedstawiane na antenie Telewizji Republika są adresowane przede wszystkim do widowni o poglądach konserwatywnych.

W ostatnim czasie w telewizji kierowanej przez Tomasza Sakiewicza doszło do wielu zmian. Wzrosło także zainteresowanie materiałami publikowanymi przez TV Republika.

Telewizja Republika ze złotym przyciskiem od YouTube

Pod koniec zeszłego roku w mediach publicznych doszło do wielu radykalnych zmian. Dotknęły one nie tylko wysokie stanowiska zarządzające, lecz także kadry dziennikarskie publicznego nadawcy. Z Telewizją Polską pożegnało się wielu znanych dziennikarzy.

Wśród nich są między innymi: Michał Rachoń, Danuta Holecka, Miłosz Kłeczek, Adrian Klarenbach, Rafała Patyra, czy również znana z programu śniadaniowego „Pytanie na śniadanie” Anna Popek. Wszyscy z wymienionych dziennikarzy krótko po odejściu z Telewizji Polskiej odnalazło nowe zatrudnienie na antenie Telewizji Republika.

Telewizja kierowana przez Tomasza Sakiewicza nie może narzekać na brak zainteresowania w internecie. Jej profil na platformie „YouTube” ma już ponad milion subskrybentów. Redakcja telewizji otrzymała z tej okazji specjalny „złoty przycisk” od YouTube o czym poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: Facebook – Telewizja Republika, Wikipedia