Zdrowie Zbigniewa Ziobry. Nowe informacje

Były minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro walczy z nowotworem złośliwym przełyku. Ze względu na bieżący stan zdrowia były minister sprawiedliwości nie pojawił się na ślubie jednego z polityków jego formacji – Jana Kanthaka.

Zbigniew Ziobro przez pewien czas nie był aktywny w mediach. W związku z tym narosło wiele spekulacji na temat powodów jego nieobecności. Wszystko wyjaśniło się w marcu bieżącego roku, kiedy to lider Suwerennej Polski za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” poinformował, że walczy z bardzo poważną chorobą.

Były minister sprawiedliwości napisał, że wiadomość o chorobie powziął 13 listopada poprzedniego roku — W dniu, kiedy doszło do ślubowania nowo wybranych posłów. Okazało się wówczas, że u polityka stwierdzono złośliwy nowotwór przełyku. Zbigniew Ziobro poddał się leczeniu.

Po radio i chemioterapii oraz immunoterapii, przeszedł operację, która objęła klatkę piersiową, jamę brzuszną i mięśniową oraz także szyję. Do klatki piersiowej byłego prokuratora generalnego wprowadzone zostały dreny, których zadaniem było usunięcie pozostałości krwi po operacji.

Zbigniew Ziobro pierwszy raz po dłuższej przerwie pojawił się publicznie w mediach w związku z akcją Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która dokonała przeszukania w jego domu w związku z prowadzonym śledztwie w sprawie Funduszu Sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro i ślub Jana Kanthaka

Zbigniew Ziobro za pośrednictwem swojego konta na Facebooku zabrał głos w związku z wpisem Jana Kanthaka z Suwerennej Polski, który to wziął w bieżący weekend ślub. Polityk dał do zrozumienia, dlaczego nie mógł wziąć udziału w uroczystości.

– Angeliko i Janku, tak bardzo chciałbym być z Wami, widzieć tak piękną Młodą Parę, Wasze szczęście, miłość i radość. Ale znane Wam względy stanęły na przeszkodzie. Życzę Wam wspaniałej przyszłości, wypełnionej wspólnie spełnianymi marzeniami, codziennych wielu uśmiechów i radości wypływającej z wychowywania dzieci – napisał polityk.

– Gdy jesteście razem, to macie ze sobą całą moc wzajemnej miłości. A gdy nadejdzie trudniejsza chwila, to Wasza miłość zawsze da Wam siłę, by stawić jej czoła. Angeliko i Janku – z całego serca życzę Wam wszystkiego najlepszego na Waszej nowej drodze życia! Bądźcie szczęśliwi! – czytamy.

Źródło: Facebook