Stan zdrowia Ziobry. Są najnowsze informacje

Stan zdrowia Zbigniewa Ziobry. Były minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro walczy z nowotworem złośliwym przełyku. Nowe informacje na temat stanu jego zdrowia przekazała europoseł Suwerennej Polski Beata Kempa.

Zbigniew Ziobro przez pewien czas nie był aktywny w mediach. W związku z tym narosło wiele spekulacji na temat powodów jego nieobecności.

Wszystko wyjaśniło się w marcu bieżącego roku, kiedy to lider Suwerennej Polski za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” poinformował, że walczy z bardzo poważną chorobą.

Były minister sprawiedliwości napisał, że wiadomość o chorobie powziął 13 listopada poprzedniego roku — W dniu, kiedy doszło do ślubowania nowo wybranych posłów. Okazało się wówczas, że u polityka stwierdzono złośliwy nowotwór przełyku. Zbigniew Ziobro poddał się leczeniu.

Po radio i chemioterapii oraz immunoterapii, przeszedł operację, która objęła klatkę piersiową, jamę brzuszną i mięśniową oraz także szyję.

Do klatki piersiowej byłego prokuratora generalnego wprowadzone zostały dreny, których zadaniem było usunięcie pozostałości krwi po operacji.

Zbigniew Ziobro pierwszy raz po dłuższej przerwie pojawił się publicznie w mediach w związku z akcją Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która dokonała przeszukania w jego domu w związku z prowadzonym śledztwie w sprawie Funduszu Sprawiedliwości.

Stan zdrowia Zbigniewa Ziobry

Nowe wiadomości na temat bieżącego stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry przekazała w rozmowie z „Faktem” aktualna europoseł Suwerennej Polski — Beata Kempa.

— Chcę powiedzieć jasno, że sytuacja nie jest najlepsza. Pan minister będzie musiał się prawdopodobnie poddać kolejnemu zabiegowi z powodu komplikacji, które nastąpiły – mówiła Kempa.

Beata Kempa uważa, że za pogorszający się stan zdrowia byłego ministra sprawiedliwości odpowiadają rządzący.

— Uważam, że to, co się stało, to co zrobiła „Koalicja 13 Grudnia” i prokuratura oraz służby, które weszły do mieszkania właśnie wtedy, kiedy powinien bardzo mocno pan minister na siebie uważać, być w czasie rekonwalescencji. Moim zdaniem dzisiaj odbiło się na jego zdrowiu – stwierdziła.

Źródło: Dziennik/Fakt