Brat Michała Rachonia. Zaskakujące informacje

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podjął decyzję o odwołaniu Nikodema Rachonia, który do tej pory pełnił obowiązki attache prasowego polskiej ambasady w Waszyngtonie.

Z informacji przekazanych przez media w tej sprawie wynika, że jest to brat byłego dziennikarza Telewizji Polskiej – Michała Rachonia.

Z informacji przekazanych przez dziennikarzy RMF FM wynika, że minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski miał podjąć decyzję o odwołaniu Nikodema Rachonia z placówki w stolicy Stanów Zjednoczonych – Waszyngtonie.

Z dalszych informacji przekazanych w na ten temat wynika, że jest to brat znanego polskiego dziennikarza występującego przez wiele lat na antenie Telewizji Polskiej a aktualnie w Telewizji Republika – Michała Rachonia.

Nikodema Rachonia w ambasadzie w Waszyngtonie pełnił obowiązki attache prasowego. Reprezentował także ambasadę w trakcie oficjalnych uroczystości. Miały w tym być także wydarzenia, w których brał udział urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden.

— Często reprezentował ambasadę podczas oficjalnych uroczystości, nawet tych z udziałem prezydenta USA, Joe Bidena, zastępując w tych obowiązkach ambasadora Marka Magierowskiego – napisała na ten temat portal Wirtualna Polska.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski odwołał Nikodema Rachonia

Z informacji przekazanych przez media na podstawie ustaleń dziennikarzy RMF FM wynika, że decyzję w sprawie odwołania Nikodema Rachonia miał podjąć sam minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Nikodem Rachoń do Polski ma wrócić dopiero w połowie czerwca, lecz z przekazanych informacji w tej sprawie wynika, że od swoich obowiązków już został odsunięty.

Nowe informacje na ten temat przekazał portal Interia. Wynika z nich, że Nikodem Rachoń wkrótce ma rozpocząć pracę w Pałacu Prezydenckim. Ma on obijać obowiązki w biurze prasowym, gdzie ma być odpowiedzialny za kontakt z mediami zagranicznymi i również za kwestię związane z medialną oprawą wizyt prezydenta Andrzeja Dudy.

Z informacji przekazanych przez media wynika, że Nikodem Rachoń to brat znanego dziennikarza Michała Rachonia, który do końca zeszłego roku był związany z Telewizją Polską, a altualnie pojawia się na antenie Telewizji Republika.

Źródło: wp, Interia