Hołownia reaguje. Będą kary dla polityków

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” poinformował, że posłowie, którzy złamali zasady bezpieczeństwa obowiązujące w Sejmie zostaną ukarani.

W czwartek popołudniu w Sejmie strajk rozpoczęli rolnicy ze Związku Rolników „Orka”. Domagają się oni spotkania z szefem rządu Donaldem Tuskiem. Z informacji przekazanych przez portal Wirtualna Polska wynika, że do budynku polskiego parlamentu weszli oni w związku z zaproszeniem że strony posłów Prawa i Sprawiedliwości i także Konfederacji.

Z kolei w trakcie obrad Sejmu marszałek Sejmu Szymon Hołownia postanowił zaprosić na rozmowę czterech parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości — Piotra Polaka, Roberta Telusa, Ryszarda Bartosiaka i także Tadeusza Woźniaka. Z kolei po stronie Konfederacji na rozmowę został zaproszony poseł Roman Fritz. Powodem według relacji mediów miała być sprawa wprowadzenia do budynku parlamentu rolników.

– Panowie są posłami, którzy zaprosili do Sejmu osoby, które rozpoczęły protest w holu sejmowym – miał powiedzieć Hołownia cytowany przez portal Wirtualna Polska.

– Osoby protestujące zostały potraktowane przez nas z najwyższym szacunkiem. Otrzymały propozycję zajęcia jednej z sal sejmowych, napojów, wszystkiego, co będą potrzebować. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie – mówił lider Polski 2050 i marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

— Rozmawiałem z ministrem rolnictwem, który zaprosił ich na jutro na rozmowę w Ministerstwie Rolnictwa. Będzie z nimi rozmawiał też szef komisji rolnictwa, na moją prośbę – mówił.

–  W sytuacji bezpieczeństwa, w której znajduje się nasz kraj, nie możemy tolerować naruszeń regulaminu Sejmu i niestosowania się do poleceń Straży Marszałkowskiej – powiedział marszałek Sejmu.

Szymon Hołownia o karach

Szymon Hołownia zamieścił także wpis za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X”, gdzie poinformował między innymi, że posłowie, którzy złamali zasady bezpieczeństwa obowiązujące w Sejmie zostaną ukarani.

— PiS i Konfederacja wpuściły protestujących do Sejmu pod pretekstem uczestnictwa w komisji. Potraktujemy rolników z najwyższym szacunkiem. Otrzymają opiekę i możliwość zajęcia jednej z sal w Sejmie. Posłowie, którzy złamali zasady bezpieczeństwa obowiązujące w Sejmie zostaną ukarani – napisał Szymon Hołownia w mediach społecznościowych.

Źródło: Wirtualna Polska, Twitter