Sprawa Ziobry. Padła zaskakująca wiadomość

Zbigniew Ziobro miał zostać przesłuchany przez komisję ds. Pegasusa. Nową wiadomość w tej sprawie przekazała przewodnicząca wspomnianej komisji – Magdalena Sroka. Czy Zbigniew Ziobro pojawi się na posiedzeniu, które ma się odbyć w środę?

Zbigniew Ziobro w ostatnim czasie rzadko pojawia się w przestrzeni publicznej. Ma to związek z poważną chorobą, którą zdiagnozowano u byłego szefa resortu sprawiedliwości pod koniec zeszłego roku. U polityka został wykryty nowotwór przełyku z przerzutami do części żołądka.

Polityk szeroko na ten temat zabrał głos w marcu bieżącego roku publikując za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” specjalny wpis.

— Wiemy, że jest taka choroba jak rak, że zbiera swoje ofiary, ale zwykle  myślimy, że nas to nie dotyczy. Nie opierajcie Państwo na takim przekonaniu swojej przyszłości, swojego życia i życia Waszych bliskich. Badajcie się regularnie, a niepokojące symptomy konsultujcie ze specjalistami. Nowotwór to podstępny wróg – informował Zbigniew Ziobro.

— O moim wrogu dowiedziałem się 13 listopada, w dniu ślubowania nowo wybranych posłów. Po drodze do Sejmu podjechałem do szpitala MSWiA w Warszawie. Odebrałem wynik badań histopatologicznych. Otworzyłem kopertę i czytam: nowotwór złośliwy przełyku. Rak! – czytamy w publikacji z marca bieżącego roku.

Zbigniew Ziobro nie pojawi się na komisji

Przewodnicząca komisji śledczej ds. Pegasusa Magdalena Sroka (PSL-TD) poinformowała, że były szef MS Zbigniew Ziobro nie stawi się na środowym posiedzeniu komisji. Polityk kolejny raz usprawiedliwił swoją nieobecność – dodała.

Poprzednio były szef resortu sprawiedliwości miał zostać przesłuchany na samym początku bieżącego miesiąca — 1 lipca. Ostatecznie jednak wówczas do tego nie doszło.

Źródło: RMF FM, media społecznościowe