Kolejny dziennikarz TVP dołącza do TV Republika

Z informacji podanych przez portal „Wirtualne Media” wynika, że kolejny były dziennikarz Telewizji Polskiej ma dołączyć do zespołu TV Republika. O kim tym razem mowa?

W zeszłym roku w mediach publicznych doszło do wielu radykalnych zmian. Dotknęły one nie tylko wysokie stanowiska zarządzające publicznych nadawców, lecz także kadry dziennikarskie.

Efekt nowej miotły zebrał swoje żniwa także w Telewizji Polskiej, z którą pożegnało się wielu znanych dziennikarzy, którzy mimo wszystko w sporej części niedługo później znaleźli nowego pracodawcę.

Z publicznym nadawcą telewizyjnym pożegnali się między innymi: Michał Rachoń, Danuta Holecka, Miłosz Kłeczek, Adrian Klarenbach, Rafał Patyra, Anna Popek, Dominika Ćosić, czy również Magdalena Ogórek.

Nie ulega wątpliwości, że pewne grono widzów Telewizji Polskiej zdecydowało przejść na oglądanie Telewizji Republika, gdzie po odejściu z TVP nowe zatrudnienie znalazło wielu byłych dziennikarzy publicznego nadawcy.

Teraz z informacji przekazanych przez portal „Wirtualne Media” wynika, że do Telewizji Republika ma dołączyć Maksymilian Maszenda, który do niedawna w Telewizji Polskiej pełnił między innymi obowiązki korespondenta z Francji.

Maksymilian Maszenda w TV Republika

— Do zespołu redakcyjnego Telewizji Republika dołączył Maksymilian Maszenda. Poprzednio pracował w Telewizji Polskiej, m.in. jako korespondent we Francji, reporter „Wiadomości” i „Panoramy” – poinformował portal Wirtualne Media.

— Maksymilian Maszenda w TV Republika przygotowuje materiały do głównego serwisu informacyjnego „Dzisiaj”. Jego relacje dotyczą m.in. tematyki zagranicznej – czytamy.

Niedawno do Telewizji Republika dołączyli także Cezary Gmyz, który był korespondentem TVP z Niemiec i dziennikarka Dominika Ćosić.

Źródło: Wirtualne Media