Smutna wiadomość. Nie żyje legenda polskiego filmu

Bardzo smutna wiadomość obiegła media – nie żyje znany polski reżyser Leszek Staroń. Przykre wieści na ten temat ukazały się na portalu branżowym „Film Polski”. Leszek Staroń w trakcie swojej kariery zawodowej wyreżyserował między innymi takie produkcje jak: „Zagrabiony, odnaleziony, odzyskany”, „15 miesięcy do Niepodległości”, „Portret ze świątkiem w tle”, czy również „Sprawa osobista”.

Leszek Staroń urodził się 10 kwietnia 1938 roku w Warszawie. Studia ukończył w 1971 na Wydziale Reżyserii na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizji i Teatru w Łodzi. Leszek Staroń był reżyserem i scenarzystą. Wyreżyserował między innymi takie filmy fabularny i dokumentalne jak: „Zagrabiony, odnaleziony, odzyskany”, „15 miesięcy do Niepodległości”, „Portret ze świątkiem w tle”, „Sprawa osobista”, „Rozjaśnić mrok”, „17 dni, które zadecydowały o Polsce”, „Byłem w gestapo”, „Śpiewnik praw człowieka”, czy również „Ołówkiem i pędzlem”.

To jednak nie wszystko. Reżyser był także związany z komercyjną stacją telewizyjną TVN. To właśnie tam, jako drugi reżyser stał za popularnym serialem „Na wspólnej”. Od 2019 r. pełnił funkcję reżysera aż siedmiu filmów, w tym „Trzech od zebry”, „Ołówkiem i pędzlem”, „Mój tata”, „Zagrabiony, Odnaleziony, Odzyskany” i „Po pierwsze dobro Ojczyzny”. Wiadomość na temat śmierci Leszka Staronia przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych portal Film Polski.

Nie żyje Leszek Staroń

Otrzymaliśmy informację o śmierci Leszka Staronia, reżysera i scenarzysty. W 1971 roku ukończył Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. W swoim dorobku miał szereg produkcji telewizyjnych, w tym film „Wolna sobota” (1977) czy serial dla młodzieży „6 milionów sekund” (1983). W ostatnich latach realizował filmy dokumentalne – poinformował portal Film Polski za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na ten moment nie jest znana oficjalna przyczyna śmierci reżysera oraz planowany termin jego pogrzebu. Leszek Staroń zmarł 22 kwietnia w wieku 86 lat.

Źródło: Film Polski