Kukiz mocno zakpił ze Szczerby i Jońskiego

Paweł Kukiz za pośrednictwem mediów społecznościowych krótko i z uśmiechem odniósł się do informacji o zdobyciu mandatu europosła przez Dariusza Jońskiego, Michała Szczerbę i Kamilę Gasiuk-Pihowicz.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w ostatnią niedzielę 9 czerwca. Polacy swoich nowych przedstawicieli mogli wybierać w 13 okręgach wyborczych.

Łącznie do zdobycia było 52 mandatów europosłów. Główna rywalizacja o ich obsadzenie rozegrała się między dwoma największymi ugrupowaniami w Polsce — Koalicją Obywstelską i Prawem i Sprawiedliwością.

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała Koalicja Obywatelska — 37.06 proc. Drugie miejsce przypadło partii Jarosława Kaczyńskiego – Prawo i Sprawiedliwość — 36.16 proc.

Na podium znalazła się Konfederacja — 12.08 proc. Na kolejnej pozycji znalazła się Trzecia Droga (Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe) — 6.91 proc. Z kolei wynik Lewicy to 6.3. Bezpartyjni Samorządowcy otrzymali 0.93 proc. Inne ugrupowania – 0.31 proc.

Paweł Kukiz po wyborach o politykach Koalicji Obywatelskiej

Paweł Kukiz za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” krótko i z humorem skomentował informacje o zdobyciu mandatów europosłów przez Michała Szczerbę, Dariusza Jońskiego i Kamilę Gasiuk-Pihowicz.

— Całe PIĘĆ lat nie będzie ich w Polsce!!!
Dzięki Ci, Boże! – napisał Paweł Kukiz.

Z list KO do PE dostali się: Borys Budka, Bogdan Zdrojewski, Bartosz Arłukowicz, Bartłomiej Sienkiewicz, Krzysztof Brejza, Magdalena Adamowicz, Dariusz Joński, Ewa Kopacz, Jacek Protas, Andrzej Halicki, Marcin Kierwiński, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Michał Wawrykiewicz, Elżbieta Łukacijewska, Łukasz Kohut, Marta Wcisło, Andrzej Buła, Michał Szczerba, Janusz Lewandowski, Jagna Marczułajtis-Walczak, Mirosława Nykiel.

 

Źródło: Twitter