Kontrowersje wokół Jachiry. Padły mocne słowa

Klaudia Jachira za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” postanowiła zamieścić wpis z wizyty w niemieckim Bundestagu.

Jego treść nie wszystkim przypadła do gustu. Przysłowiową „szpilkę” posłance Koalicji Obywatelskiej wbiła poseł Lewicy Anna Maria Żukowska.

Klaudia Jachira w zeszłym roku ponownie uzyskała mandat posła. Polityk w poprzedniej kadencji Sejmu zasłynęła z dość ekscentrycznych wystąpień w polskim parlamencie. Z kolei teraz posłanka zamieściła wpis, który nie wszystkim przypadł do gustu.

— Podsumowując moją wizytę w Bundestagu, widzę, ile jest tematów które nas łaczą: chociażby podejście do ochrony środowiska, zadbanie o prawa kobiet i mniejszości oraz lepszy transport zbiorowy łączący nasze oba kraje. Jestem dumna z tego, że 2 lata temu głosowałam przeciwko reparacjom. Była nas tylko czwórka, a jednak czuliśmy, że postępujemy słusznie – napisała Klaudia Jachira na swoim koncie na portalu „X”.

— Nie mam nic przeciwko zapowiedzianemu funduszowi dla żyjących jeszcze ofiar II wojny światowej, dobrze, że będzie. Jednak od początku czułam, że sam temat reparacji, których nie tylko Polska Ludowa się zrzekła, ale też dziwnym trafem widnieje podpis Anny Fotygi, pisowskiej ministry spraw zagranicznych, to temat, który PiS wrzucił jak zwykle po to, by odwrócić uwagę od ważnych spraw – czytamy.

(Pełen wpis Klaudii Jachiry wstawiamy na samym dole artykułu)

Klaudia Jachira i odpowiedź Żukowskiej

Na wpis zamieszczony przez Klaudię Jachirę zdecydowała się odpowiedzieć w dość zaskakujący sposób posłanka z ramienia Lewicy – Anna Maria Żukowska.

— To może następnym razem startuj do Bundestagu? – napisała znana polityk lewej strony.

Głos zabrał także Krzysztof Stanowski, który zwrócił uwagę na jedno ze zdań w publikacji posłanki Koalicji Obywatelskiej — „Jestem dumna z tego, że 2 lata temu głosowałam przeciwko reparacjom”.

 

 

Źródło: Twitter