Donald Tusk wraca do polskiej polityki? Były premier wstawił wymowne zdjęcie

Donald Tusk wraca do polskiej polityki? Były premier miał przebojem wrócić na polskie salony już w 2020 roku. Szansą miały być wybory prezydenckie, a Tusk był często podawany jako najbardziej prawdopodobny i realny kandydat Koalicji Obywatelskiej. Tak się jednak nie stało. Tusk w wyborach nie wystartował. W jego miejsce weszła Małgorzata Kidawa-Błońska, która niemalże doprowadziła KO do politycznej katastrofy. Korzystając z okazji i przesunięcia terminu wyborów została zastąpiona przez Rafała Trzaskowskiego. Mimo wyrównanej walki włodarz stolicy przegrał w pierwszej i drugiej turze z Andrzejem Dudą. Czy powrót Tuska pozwoli opozycji ponownie zwyciężyć z PiS?

Donald Tusk wraca do polskiej polityki?

Na to z pewnością czekają wyborcy opozycji. Czy Donald Tusk wróci w nowym roku do polskiej polityki? Ten moment miał już w zasadzie nastąpić kilka miesięcy temu. Tak jak wspominaliśmy – Donald Tusk miał być kandydatem opozycji na urząd prezydenta RP. Ostatecznie z tej szansy jednak nie skorzystał. Jedni mówią, że po prostu szef EPL obawiał się przegranej. Drudzy z kolei, że zdecydowanie lepsza wydała mu się funkcja szefa Europejskiej Partii Ludowej. Jak było w rzeczywistości? Tego raczej się nie dowiemy.

Teraz jednak temat powrócił jak bumerang. Tusk ponownie zdaniem opozycyjnych mediów ma wejść do polskiej polityki i zjednoczyć rozbity obóz opozycji. Taki wniosek można wyciągnąć z tekstu Dominiki Długosz z „Newsweek Polska”. Wynika z niego, że były premier wraca i już zaczął pod to szykować wygodny grunt. Podjął już nawet rozmowy z… Grzegorzem Schetyną. Taki scenariusz może być wyrokiem dla młodych wilków z KO, którzy pozbyli się byłego marszałka Sejmu.

W kuluarach Platformy Obywatelskiej koniec roku zdominowały dwie wiadomości. Dla niektórych obie złe. Pierwsza: Tusk myśli o powrocie do polskiej polityki” – pisze w tekście dla „Newsweeka” Dominika Długosz.

W dodatku Tusk przeznaczył na WOŚP swoją książkę. Są w niej podpisy liderów ugrupowań opozycyjnych z podpisem „Razem w Nowy Rok”. Czyżby Tusk miał w 2021 roku stanąć na ich czele?

Źródło: Newsweek

Polecamy także: 

Beata Mazurek napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk

Janusz Korwin-Mikke miał wypadek samochodowy w Otwocku