Zaskakujące słowa Hołowni. Nagle zmienił zdanie

Szymon Hołownia zmienił zdanie na temat Centralnego Punktu Komunikacyjnego (CPK)?

Aktualny marszałek Sejmu i jeden z liderów Trzeciej Drogi wypowiedział się na ten temat w bieżącym tygodniu. Polityk przyznał przy tym, że wcześniej był zagorzałym przeciwnikiem tego przedsięwzięcia.

CPK (Centralny Punkt Komunikacyjny) to planowany węzeł transportowy oparty na zintegrowanych ze sobą węzłach: lotniczym i kolejowym, spójnych z układem sieci drogowej. Jego umiejscowienie zostało przewidziane pomiędzy Warszawą a Łodzią.

W założeniach tej inwestycji CPK ma być węzełem przesiadkowym oraz hubem cargo. Sama inwestycja cieszy się dość wysokim poparciem społecznym. Temat przeprowadzenia tej inwestycji jest poruszany od dłuższego czasu. CPK ma zarówno zwolenników, jak i także przeciwników.

Teraz na jego temat głos zabrał aktualny marszałek Sejmu i jeden z liderów Trzeciej Drogi — Szymon Hołownia. Polityk w trakcie konferencji prasowej przyznał, że jego zdaniem teraz rząd powinien skupić się na tematach związanych z CPK i także elektrowniami atomowymi.

– My powinniśmy już teraz skupiać się na tym, co mamy do zaoferowania w długiej perspektywie, bo w średniej już robimy – mówił.

– Tak, docierają do mnie głosy. Jak wiecie, byłem zaprzysięgłym przeciwnikiem budowy CPK. Uważałem to za projekt megalomański i kolejną okazję do tego, żeby gdzieś przytulić pieniądze i poupychać krewnych i znajomych – przyznał marszałek.

Szymon Hołownia o CPK

– Dzisiaj, jak widzę jak można byłoby przeprowadzić ten projekt, bez tych absurdalnych szprych, które rozdzierały ludziom domy, które niszczyły tkankę miejską, które przechodziły przez środki ogrodów botanicznych, które niszczyły to, co wspólnie wypracowaliśmy. Można go zrobić bez przyklejania pieniędzy do rąk. Można się zastanowić nad tym, jak go przeprowadzić w taki sposób, żeby on rzeczywiście służył polskiej gospodarce – stwierdził Hołownia.

– Widzę, jak ważne jest to aspiracyjne dla wielu Polaków, żebyśmy takie lotnisko mieli. Weryfikuje swój pogląd i uważam, że powinniśmy dać tej inwestycji szansę, jeżeli zostanie dobrze przygotowana i dobrze zrobiona – zastrzegł Szymon Hołownia.

Źródło: wp