Tomaszewski dosadnie o meczu Polaków

Jan Tomaszewski w jednej z najnowszych rozmów postanowił skomentować wczorajszy mecz reprezentacji Polski z Holandią w ramach Euro 2024. Co powiedział były bramkarz kadry narodowej?

Jeszcze pół roku temu mało kto spodziewał się, że reprezentacja Polski pojedzie na Euro 2024. Powodem była bardzo słaba postawa w trakcie eliminacji na piłkarską imprezę, która w tym roku odbywa się u naszych zachodnich sąsiadów.

Reprezentacja Polski okazała się gorsza od reprezentacji Czech i także Albanii. Za biało-czerwonymi znaleźli się reprezentanci Mołdawii i Wysp Owczych.

Mimo wszystko Polacy otrzymali kolejną szansę na walkę o awans na Euro w ramach baraży. W pierwszej konfrontacji podopieczni Michała Probierza zmierzyli się z reprezentacją Estonii.

Biało-czerwoni wygrali 5-1 po bramkach zdobytych przez Przemysława Frankowskiego, Piotra Zielińskiego, Jakuba Piotrowskiego i Sebastiana Szymańskiego. Dodatkowo trafienie samobójcze zaliczył gracz Estonii. Honorowego gola dla naszych rywali zdobył Vetkal.

Na pierwszym meczu Euro 2024 biało-czerwoni niestety przegrali z Holandią 2-1. Mecz skomentował Jan Tomaszewski.

Jan Tomaszewski o meczu reprezentacji Polski

Były bramkarz reprezentacji Polski występ Polaków skomentował w rozmowie z Super Expressem.

– Grę Polaków oceniam na to, że jest to szczęśliwy wynik. Trzeba jednak przyznać, że Holendrzy byli zdecydowanie lepsi. Co mam tutaj na myśli? Jeśli chodzi o celność strzałów, to tu było po równo (…). Natomiast Holendrzy mieli 10-11 strzałów, które gdyby nie Wojtek Szczęsny i gdyby oni trafiały w bramkę, to sądzę, że Wojtek jeszcze 2-3 razy był bezbronny. Byli po prostu lepsi. Widać to było w podaniach, w przytrzymaniu piłki, no a przede wszystkim po strzałach – powiedział Jan Tomaszewski w rozmowie z „Super Expressem”.

Źródło: Sportowe Fakty WP