Tomasz Wolny zaapelował do fanów. Wzruszające słowa

Tomasz Wolny do niedawna był jednym z dziennikarzy występujących na antenie Telewizji Polskiej. W ostatnią niedzielę były prezenter serwisu informacyjnego „Panorama” opublikował wpis, który zawierał krótki apel.

Tomasz Wolny z pewnością dla wielu Polaków nie jest postacią anonimową. Dziennikarz przez wiele lat występował na antenie Telewizji Polskiej. To właśnie na antenie publicznego nadawcy pracował w roli prezentera serwisu informacyjnego „Panorama”, czy jednego ze współprowadzących program śniadaniowy „Pytanie na śniadanie”.

Jednak w ostatnim czasie media obiegła informacja o zakończeniu współpracy Tomasza Wolnego z Telewizją Polską. Dziennikarz poinformował o tym fakcie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

— Po miesiącach dumania, nowa władza TVP właśnie zdecydowała, że nie pozwala, bym w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego tradycyjnie poprowadził koncert (nie) ZAKAZANYCH PIOSENEK” na Placu Piłsudskiego – pisał na Instagramie dziennikarz.

— Na prośbę Powstańców cierpliwie czekałem na decyzję w tej sprawie, ale skoro wszystko jasne, to tym samym ostatecznie rozstaję się z Telewizja Polską. Kilkunastoletni rozdział, który okazał się niesamowitą przygodą (bo gdy robisz to, co kochasz, to trudno mówić o pracy) dobiegł końca – czytamy.

Tomasz Wolny z apelem

Tomasz Wolny za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym Instagram opublikował wpis na temat zmarłej w tym roku jednej z uczestniczek Powstania Warszawskiego – Zofii „Sosenki” Czekalskiej.

— Dokładnie rok temu o tej porze kończyliśmy urodzinowe lody truskawkowe w naszym miejscu, czytając setki Waszych życzeń. Pani Zosieńka była wzruszona… i teraz też by była. „Jeszcze 4 latka i się obrobię”. Z życiem niestety na nic nie można się umawiać… – napisał Tomasz Wolny.

Dziennikarz zwrócił się także z krótkim apelem.

– Chłońmy każdą chwilę jaką z Powstańcami jeszcze mamy… Każdą! – czytamy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)

Źródło: Instagram