Ranny polski żołnierz. Są nowe informacje

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej od dawna nie należy do stabilnych. W mediach pojawiły się nowe informacje na temat żołnierza Wojska Polskiego, który przed tygodniem został raniony przez migranta na granicy.

Do ataku doszło wczesnym rankiem 28 maja na polsko-białoruskiej granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych w województwie podlaskim.

Polski żołnierz został raniony nożem przez jednego z migrantów, który w grupie podjął próbę przekroczenia polskiej granicy, która jest zabezpieczana przy pomocy stalowej zapory.

Miało do tego dojść w momencie, kiedy przy pomocy tarczy ochronnej próbował zablokować wyłom w stalowej zaporze na granicy, który wykonali nielegalni migranci.

„Wówczas z drugiej strony płotu sprawca – po przełożeniu ręki przez płot – ugodził go nożem w okolicy klatki piersiowej” – opisywała to prokuratura.

Nowe informacje na temat stanu zdrowia ranionego żołnierza przekazała we wtorek rzeczniczka Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie mjr Magdalena Kościńska.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej: stan rannego żołnierza

Z najnowszych informacji wynika, że stan zdrowia przebywającego w szpitalu żołnierza, który przed tygodniem został raniony nożem przez migranta na granicy z Białorusią, jest ciężki, lecz stabilny. W związku z tym zdarzeniem, wojsko zaapelowało o udział w akcjach oddawania krwi.

— Oddaj krew dla naszego Brata! Gdzie i kiedy? 5 czerwca: 8:00 -11:30 placówka Straży Granicznej – Czeremcha. 7 czerwca: 7:20 -11:45. Terenowy Oddział Krwiodawstwa – Hajnówka. ⁠9 czerwca: 10: 00 – 14:00 k. kościoła – Zabłudów – czytamy na profilu Dowódstwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych na Facebooku.

– Nasz Brat został zraniony nożem w trakcie służby na granicy, aktualnie przebywa w szpitalu w Hajnówce i walczy o życie. Pilnie poszukiwana jest grupa krwi 0 Rh+, ale każda inna grupa również jest potrzebna – liczy się każda ilość oraz czas. Stańmy na wysokości zadania – czytamy.

Źródło: TVN24

Foto: Straż Graniczna