„Państwo wiecie o kim mówię?”. Prof. Bralczyk bezlitosny dla Tuska (WIDEO)

Jerzy Bralczyk o Donaldzie Tusku i związanych z nim wypowiedziach – co na opublikowanym przez internautów nagraniu powiedział znany językoznawca? Nagranie najprawdopodobniej pochodzi sprzed kilku lat. 

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Do sieci trafiło nagranie z wypowiedzią profesora Jerzego Bralczyka, która najprawdopodobniej pochodzi sprzed kilku lat. Polski językoznawca w swojej przemowie odniósł się do pewnych wypowiedzi związanych i wypowiedzianych przez byłego szefa polskiego rządu – Donalda Tuska. Co na ten temat powiedział Jerzy Bralczyk? Nagranie z wypowiedzią popularnego profesora zamieścili w sieci internauci.

Polecamy także: Czarnek nie wytrzymał. Mocne słowa o dziennikarzach TVN

Jerzy Bralczyk to przede wszystkim polski językoznawca i gramatyk normatywny oraz także profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Jeden z bardziej popularnych autorytetów normatywnych w dziedzinie języka polskiego. Profesor Bralczyk doktoryzował się w 1973, habilitował w 1986, a tytuł profesorski uzyskał w 2000. Od 1999 wykłada na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

Do sieci trafiło nagranie z wypowiedzią profesora Jerzego Bralczyka. Ceniony językoznawca w opublikowanym nagraniu odniósł się do byłego szefa polskiego rządu – Donalda Tuska, a dokładniej to do jego i związanych z nim wypowiedzi.

Jerzy Bralczyk o Donaldzie Tusku i związanych z nim wypowiedziach

Internauci opublikowali nagranie z wypowiedzią profesora Jerzego Bralczyka – polskiego językoznawcy, który w swojej przemowie odniósł się do pewnych wypowiedzi związanych i wypowiedzianych przez byłego szefa polskiego rządu – Donalda Tuska. Według internautów nagranie nie jest nowe.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

W reklamie jest jawne udawanie, a w polityce, no właśnie to jest tak, że czasem ta skuteczność pojawia się w wypowiedziach, co bardziej naiwnych polityków. Pamiętam taką jedną wypowiedź, jednego z polityków, nie wiem czy państwo rozpoznają, kto tak powiedział. Zapytano go, czy to jest dobrze, że ktoś kogoś o coś oskarżył. On mówi – to jest tak poważny zarzut, że jak on nie jest dobrze udokumentowany, to może być nieskutecznymówił Jerzy Bralczyk na nagraniu.

Ten sam polityk, kiedy wygłaszał expose, już się zdradziłem, powiedział – staje tu przed państwem, ale także polską opinią publiczną – naprawdę tak powiedział. A Ci, którzy prowadzili jego kampanię – zapytano, jaki był pomysł na kampanię, no mówią, ta pani, która prowadziła te kampanię – no różne mieliśmy pomysły, ale po pewnym czasie zdecydowaliśmy, że będziemy pokazywali kandydata takim, jakim on jest naprawdęmówił znany językoznawca.

Polecamy także: Gwiazda TVP przerwała milczenie. Padły mocne słowa o sytuacji na granicy

Państwo wiecie o kogo chodzi? Niestety o Donalda Tuska. Nie mam nic przeciwko Donaldowi Tuskowi, każdy z nich jest taki, on jest może po prostu bardziej naiwny i dlatego może ujawnia to wszystko w taki sposóbpowiedział Profesor Bralczyk.

Źródło: Twitter
Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne