Problem Trzeciej Drogi? Zaskakujące informacje

Trzecia Droga ma poważny problem? Z pewnością ostatni wynik koalicji Polskiego Stronnictwa Ludowego z Trzecią Drogą jest sporym ciosem dla obu ugrupowań.

Z nieoficjalnych informacji portalu wp.pl wynika, że Władysław Kosiniak-Kamysz ma się zastanawiać nad tym, czy „czy Trzecia Droga ma dalej sens, czy może wybory do Parlamentu Europejskiego były ostatnimi pod wspólnym szyldem”.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w ostatnią niedzielę 9 czerwca. Polacy swoich nowych przedstawicieli mogli wybierać w 13 okręgach wyborczych.

Łącznie do zdobycia było 52 mandatów europosłów. Główna rywalizacja o ich obsadzenie rozegrała się między dwoma największymi ugrupowaniami w Polsce — Koalicją Obywstelską i Prawem i Sprawiedliwością.

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała Koalicja Obywatelska — 37.06 proc. Drugie miejsce przypadło partii Jarosława Kaczyńskiego – Prawo i Sprawiedliwość — 36.16 proc.

Na podium znalazła się Konfederacja — 12.08 proc. Na kolejnej pozycji znalazła się Trzecia Droga (Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe) — 6.91 proc. Z kolei wynik Lewicy to 6.3. Bezpartyjni Samorządowcy otrzymali 0.93 proc. Inne ugrupowania – 0.31 proc.

Trzecia Droga ma problem?

Z nieoficjalnych informacji portalu wp.pl wynika, że Władysław Kosiniak-Kamysz ma się zastanawiać nad tym, czy „czy Trzecia Droga ma dalej sens”.

— Rozmówcy Wirtualnej Polski podkreślają, że wewnętrzne emocje sprawiają, że Władysław Kosiniak-Kamysz już zastanawia się, czy Trzecia Droga ma dalej sens, czy może wybory do Parlamentu Europejskiego były ostatnimi pod wspólnym szyldem. Przed identycznym pytaniem stanie Szymon Hołownia. – Trzeba na nowo zdefiniować, czym ma być nasza koalicja, poza tym, że ma się wyłamywać się z duopolu KO-PiS. Ale tylko to nie wystarczy – mówi ważny ludowiec.

Źródło: Wirtualna Polska