Kierwiński mocno o prezydencie. Dostał ripostę

Marcin Kierwiński za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” skomentował niedawny wpis prezydenta Andrzeja Dudy na temat śmierci prezydenta Iranu. Na odpowiedź w tej sytuacji zdecydował się poseł z ramienia Konfederacji – Konrad Berkowicz.

– Jestem głęboko poruszony wiadomością o tragicznej śmierci Prezydenta Iranu Pana Ebrahima Raisiego wraz z delegacją rządową, w katastrofie lotniczej. Niewiele narodów ma w swojej historii takie tragiczne karty – napisał Andrzej Duda za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X”. W dalszej części głowa państwa dodała:

— Ale my, Polacy, straszliwie doświadczeni w 2010 roku katastrofą polskiego rządowego samolotu w Smoleńsku w Rosji, znamy uczucie szoku i pustki, jakie w ludzkich sercach i w państwie pozostaje po nagłej utracie elity politycznej i społecznej, po nagłej utracie bliskich i przyjaciół. Dlatego ze szczególnym zrozumieniem łączymy się z bliskimi ofiar i narodem irańskim w modlitwie i żalu – napisał Andrzej Duda.

Publikacja głowy państwa spotkała się między innymi z krytyką. Jeden z wpisów w takim tonie na ten temat zamieścił były minister Marcin Kierwiński.

Marcin Kierwiński i kontra Berkowicza

— Kondolencje A.Dudy po śmierci prezydenta Iranu z pewnością przejdą do annałów dyplomacji.W zakładce: jak skompromitować państwo – napisał za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” Marcin Kierwiński, który do niedawna pełnił obowiązki szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Donalda Tuska.

Na wpis polityka postanowił zareagować poseł z ramienia Konfederacji – Konrad Berkowicz.

— Tak samo jak przemawianie z pogłosem podczas uroczystości państwowej – odpowiedział Berkowicz nawiązując tym samym do sytuacji z uroczystości z okazji Dnia Strażaka, w których brał udział były szef MSWiA.

 

Źródło: Twitter