Hołownia zabrał głos. Nie wygląda to dobrze

Szymon Hołownia za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter) zabrał głos w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się wczoraj. Polityk skomentował wynik Trzeciej Drogi.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w ostatnią niedzielę 9 czerwca. Polacy swoich nowych przedstawicieli mogli wybierać w 13 okręgach wyborczych.

Łącznie do zdobycia było 52 mandatów europosłów. Główna rywalizacja o ich obsadzenie rozegrała się między dwoma największymi ugrupowaniami w Polsce — Koalicją Obywstelską i Prawem i Sprawiedliwością.

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała Koalicja Obywatelska — 37.06 proc. Drugie miejsce przypadło partii Jarosława Kaczyńskiego – Prawo i Sprawiedliwość — 36.16 proc.

Na podium znalazła się Konfederacja — 12.08 proc. Na kolejnej pozycji znalazła się Trzecia Droga (Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe) — 6.91 proc. Z kolei wynik Lewicy to 6.3. Bezpartyjni Samorządowcy otrzymali 0.93 proc. Inne ugrupowania – 0.31 proc.

Szymon Hołownia po wyborach

Do wyników wyborów za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Jak jeden z liderów skomentował wynik połączonych sił Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego?

— Dziękuję za każdy głos na  @PL_2050 i Trzecią Drogę. To nie jest wynik, z którego jestem zadowolony. W agresywnej, spolaryzowanej kampanii, w której liczyło się tylko to, która partia wygra, nie było miejsca na rozmowę o ludziach, o rozwiązaniach dla rozwoju Polski. Dlatego połowa wyborców z października została w domu. Wracamy do pracy – napisał za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” Szymon Hołownia.

Źródło: Twitter, RP.PL