„Czy pan żartuje?” Zaskakujące słowa Obajtka o TVN [WIDEO]

Daniel Obajtek na początku bieżącego roku gościł na antenie Radia Zet, gdzie rozmawiał w trakcie audycji z Bogdanem Romanowskim. W trakcie trwania programu padła kwestia stacji telewizyjnej TVN. Wówczas były prezes PKN Orlen powiedział słowa, które wiele osób mogły mocno zaskoczyć.

Daniel Obajtek na początku 2024 roku przestał pełnić obowiązki prezesa PKN Orlen. Obajtek oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej Orlenu, która to z kolei w czwartek – 1 lutego – podjęła decyzję o jego dymisji.

— Rada Nadzorcza Spółki, po zapoznaniu się z pismem Prezesa Zarządu ORLEN S.A. Pana Daniela Obajtka, w którym oświadczył, że „oddaje się do dyspozycji Rady Nadzorczej, w zakresie sprawowanej funkcji”, postanowiła odwołać Pana Daniela Obajtka z Zarządu ORLEN S.A. z upływem dnia 5 lutego 2024 roku – czytamy w komunikacie polskiej spółki.

Prędko pojawiły się informacje wskazujące, że Daniel Obajtek być może będzie jednym z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w bieżących wyborach do Parlamentu Europejskiego – i tak się stało. Kandydat z numerem 1 startujący z Podkarpacia, okręgu wyborczego numer 9, uzyskał mandat do Parlamentu Europejskiego.

Według dokładnych statystyk podanych przez Państwową Komisję Wyborczą wynika, że menadżer w wyborach, które odbyły się na początku bieżącego miesiąca otrzymał łącznie 171 689, co przełożyło się na 27.14 proc. w okręgu wyborczym.

Daniel Obajtek o TVN

W pewnym momencie rozmowy na antenie Radia Zet prowadzący rozmowę Bogdan Rymanowski zapytał Daniela Obajtka o to, co będzie robił po odejściu z Orlenu.

– Będę robił montaż finansowy, by kupić TVN – wypalił były wójt Pcimia. – Słucham? – odpowiedział prowadzący.- Będę robił montaż finansowy, by kupić TVN – powtórzył Daniel Obajtek.- Mówi pan poważnie, czy pan żartuje? – dopytał Bogdan Rymanowski.- Żartuję – mówi Obajtek.

Daniel Obajtek od 2016 do 2017 roku pełnił obowiązki Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Następnie od 2017 do 2018 roku był prezesem Energa S.A. Od 2018 roku do dziś Obajtek pełnił obowiązki prezes zarządu – dyrektora generalnego
Orlen S.A.

Źródło: Interia, Radio Zet, PKW