Co z rządem Tuska? Padła ważna informacja

Rząd Donalda Tuska w najbliższym czasie zostanie poddany rekonstrukcji – informują w środę media powołując się na premiera Donalda Tuska.

Dodatkowo prezes Rady Ministrów miał poinformować dziennikarzy o odbyciu konsultacji z prezydentem Andrzejem Dudą w kwestii wspomnianej rekonstrukcji.

Rekonstrukcja rządu kierowanego przez Donalda Tuska ma się stać faktem w najbliższym czasie. Głównym czynnikiem, który ma mieć na to wpływ są zbliżające się coraz większymi krokami wybory do Parlamentu Europejskiego. Na listach wyborczych znajdą się bowiem politycy, którzy pełnią obowiązki ministrów w gabinecie Donalda Tuska.

Mowa tu między innymi o szefie resortu aktywów państwowych — Borysie Budce, który będzie jedynką na listach Koalicji Obywatelskiej na Śląsku. Natomiast szef MSWiA — Marcin Kierwiński znalazł się na samym szczycie listy wyborczej KO w okręgu obejmującym Warszawę i osiem powiatów okołowarszawskich.

W wyborach do PE będzie także startować minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz, który będzie walczyć o mandat europosła z okręgu obejmującego województwo małopolskie i także świętokrzyskie. O mandat zawalczyć ma także aktualny szef resortu rozwoju i technologii – Krzysztof Hetman, który ma znaleźć się na liście Trzeciej Drogi w okręgu obejmującym Wielkopolskę.

Donald Tusk o rekonstrukcji rządu

Rekonstrukcja rządu jest przygotowana – poinformował szef rządu Donald Tusk.

Premier poinformował także, że rozmawiał w tej kwestii z prezydentem Andrzejem Dudą.

– Rozmawiałem w tej sprawie z prezydentem Andrzejem Dudą. Ze względu na wyjazdy prezydenta, Andrzej Duda wręczy nominację w przyszłym tygodniu. Ale nowi ministrowie od razu zabiorą się do pracy – powiedział premier w rozmowie z dziennikarzami.

Źródło: RMF FM