Co z Lewandowskim? Niepokojące wieści

Robert Lewandowski doznał przed Euro 2024 kontuzji. Niestety uraz doprowadził do tego, że kapitan reprezentacji Polski nie pojawi się najprawdopodobniej w meczu inauguracyjnym z Holandią. Jakie są najnowsze informacje w sprawie stanu zdrowia polskiego napastnika?

Jeszcze pół roku temu mało kto spodziewał się, że reprezentacja Polski pojedzie na Euro 2024. Powodem była bardzo słaba postawa w trakcie eliminacji na piłkarską imprezę, która w tym roku odbywa się u naszych zachodnich sąsiadów.

Reprezentacja Polski okazała się gorsza od reprezentacji Czech i także Albanii. Za biało-czerwonymi znaleźli się reprezentanci Mołdawii i Wysp Owczych.

Mimo wszystko Polacy otrzymali kolejną szansę na walkę o awans na Euro w ramach baraży. W pierwszej konfrontacji podopieczni Michała Probierza zmierzyli się z reprezentacją Estonii.

Biało-czerwoni wygrali 5-1 po bramkach zdobytych przez Przemysława Frankowskiego, Piotra Zielińskiego, Jakuba Piotrowskiego i Sebastiana Szymańskiego. Dodatkowo trafienie samobójcze zaliczył gracz Estonii. Honorowego gola dla naszych rywali zdobył Vetkal.

Robert Lewandowski – nowe informacje

Trwają starania o to, aby Lewandowski był gotowy na mecz z Austrią. Ma to być bardzo prawdopodobny scenariusz, lecz z informacji od osób z otoczenia reprezentacji Polski wynika, że:

z zastrzeżeniem, że niczego nie można wykluczyć, bo piłkarz nie trenuje i nie wiadomo, jak noga zareaguje na pełne obciążenia. Kapitan codziennie ma zajęcia rehabilitacyjne, które pomagają mu się zregenerować”.

Z informacji przekazanych przez portal Sportowe Fakty WP wynika, że Lewandowski ma przejść kolejne badania.

— Kluczowe będą pierwsze dni nowego tygodnia. Jak ustaliliśmy, 35-latek przejdzie wówczas kolejne badania. Mają one dać odpowiedź, czy „Lewy” będzie do dyspozycji Probierza 21 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Po nich zapadnie też decyzja odnośnie dalszego planu treningowego kapitana kadry – czytamy.

Źródło: Sportowe Fakty WP