Arsenal Londyn świadomie spadnie z ligi?

Arsenal Londyn jest gotowy na spadek z Premier League? O takiej możliwości niedawno poinformował brytyjski dziennik „The Telegraph”. Kanonierzy w bieżącym sezonie poważnie zawodzą swoich kibiców oraz także samych siebie. Ich bieżąca forma to z pewnością nie to na co liczą milionowe rzesze fanów. Niestety od czasu odejścia Arsene Wengera klub z czerwonej części Londynu zalicza coraz gorsze wyniki w lidze angielskiej. Czy to oznacza nadchodzący upadek 13-krotnego mistrza Anglii? Taki scenariusz ma być przewidziany przez włodarzy Kanonierów w razie całkowitej katastrofy.

Arsenal Londyn gotowy jest na spadek z ligi?

Ten sezon dla podopiecznych Mikela Artety nie jest z pewnością szczytem marzeń. Na dodatek ekipa z Londynu liczy się małymi krokami z tym, że w mogą opuścić angielską ekstraklasę. Taki scenariusz byłby bez wątpienia olbrzymim ciosem dla kibiców klubu, który niegdyś zdobywał 13-krotnie mistrzostwo kraju. Włodarze mają użyć klauzuli w umowie każdego z piłkarzy, która pozwala na obniżenie ich wynagrodzeń o nawet 25%. Scenariusz wręcz jak z filmu grozy dla piłkarskiego kibica, lecz bardzo realny dla ratowania klubowego budżetu.

Arsenal na bieżącym etapie oddala się od możliwości gry w europejskich pucharach. Od strefy spadkowej dzielą ich zaledwie dwa oczka. Na domiar złego przed piłkarzami Arsenalu ciężka przeprawa w PL. We wtorek Arteta i spółka zmierzą się z Manchesterem City w Pucharze Anglii. Z kolei za tydzień już w lidze na ich drodze stanie Chelsea Franka Lamparda. Starcie z The Blues może być istotne dla całej drużyny. Wygrana z pewnością poprawi morale składu i da wiarę w dalszą walkę o byt ligowy. Co jednak w sytuacji kolejnej porażki? Sytuacja Arsenalu z pewnością się pogorszy. Czy w takiej sytuacji pogodzenie się ze spadkiem stanie się faktem?

Na pewno na tym etapie ciężko cokolwiek więcej powiedzieć. Za nami ponad jedna czwarta wszystkich spotkań. Czy w kolejnych spotkaniach piłkarze Arsenalu wrócą na dalszą ścieżkę zwycięstwa? Oby tak, bo z pewnością Premier League bez Arsenalu będzie o wiele mniej ciekawą ligą, a napisał to wieloletni fan lokalnego rywala z niebieskiej części Londynu.