Tusk zakpił z prezydenta? Dostał mocną ripostę

Marcin Mastelarek z Kancelarii Prezydenta RP postanowił odpowiedzieć na wpis zamieszczony w mediach społecznościowych przez premiera Donalda Tuska, który dotyczył Andrzeja Dudy.

Zdaniem mediów krótka publikacja szefa rządu była związana ze słowami głowy państwa na temat inwestycji w Polsce.

27 maja prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Konina. Głowa państwa mówiła między innymi na temat dotyczący elektrowni atomowej i Centralnego Portu Komunikacyjnego.

– To jest nasz wkład w rozwój Unii Europejskiej – tak prezydent odniósł się do planów budowy CPK w Polsce.

– Jeżeli będziemy się rozwijali i będziemy coraz zamożniejsi, to coraz więcej ludzi nie tylko będzie chciało korzystać z transportu lotniczego, ale proszę państwa, będzie miało swoje samoloty – mówił prezydent Andrzej Duda w trakcie swojej wizyty w Koninie. Słowa wypowiedziane przez głowę państwa nie pozostały bez echa.

Na słowa prezydenta postanowił odpowiedzieć za pośrednictwem mediów społecznościowych między innymi premier Donald Tusk.

Mastelarek kontra Tusk

– Pan Prezydent dodaje skrzydeł. I to ile! – napisał w tym tygodniu na portalu społecznościowym „X” premier Donald Tusk.

Na słowa szefa rządu postanowił zaregować  Marcin Mastelarek z Kancelarii Prezydenta RP.

— Panu premierowi @donaldtusk właśnie tych skrzydeł zabrakło w 2020 r. I chyba nie tylko tego. Teraz znów okazał się cykorem. #cykor2025 – napisał Marcin Mastelarek.

Szef Kancelarii Prezydenta RP miał w tej sytuacji na myśli najprawdopodobniej brak startu Donalda Tuska w wyborach prezydenckich w 2020 r. i brak jego kandydatury także w 2025 r.

Źródło: Twitter, Wirtualna Polska