Spięcie w Sejmie. Sawicki kontra Czarzasty

Włodzimierz Czarzasty z Lewicy i Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego zaliczyli spięci słowne. Politykom poszło o OZE i ministra Czesława Siekierskiego. Nagranie z tej sytuacji trafiło do internetu.

W czwartek po godz. 9 Sejm wznowił swoje obrady. Parlamentarzyści zajęli się między innymi nowelą ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, a także projektem o uchyleniu ustawy z zeszłego roku o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

W trakcie posiedzenia doszło do słownej konfrontacji między wicemarszałkiem Sejmu – Włodzimierzem Czarzastym z Lewicy i posłem Polskiego Stronnictwa Ludowego Markiem Sawickim.

Miało to miejsce po wystąpieniu Sawickiego, który komentował wypowiedź Jacka Czerniaka – sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Czerniak mówił wcześniej o projektach związanych z prawem energetycznym i odnawialnymi źródłami energii (OZE).

Czarzasty kontra Sawicki w Sejmie

— Z przykrością stwierdzam, że nic nie rozumiecie, jeżeli chodzi o biogazownie rolnicze. One nie potrzebują ustaw, tylko decyzji, przeznaczenia części KPO. Zaraz zagraniczna konkurencja będzie wypracowywać swoje interesy, a Orlen będzie bankrutem. Skończcie z szykowaniem ustaw, które są do niczego nie potrzebne. Weźcie się do roboty i zacznijcie inwestować – powiedział Marek Sawicki do Jacka Czerniaka w trakcie przemówienia w Sejmie.

Prędko po wystąpieniu Sawickiego głos zabrał wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty.

– Marek, panie pośle, nie byłbym sobą gdybym ci nie przypomniał, w sposób bardzo delikatny, że szefem tego resortu jest Czesław Siekierski i mógłbyś go zapytać na klubie swoim o politykę w tej sprawie – mówił Włodzimierz Czarzasty.

Wówczas Sawicki zbliżył się do mównicy, odpowiadając coś Czarzastemu.

– Nie masz czego prostować, gdyż Siekierski jest ministrem – odpowiedział marszałek Sejmu.

Sawicki wrócił na mównicę i powiedział:

– O tej sprawie ze wszystkimi ministrami rozmawiam od co najmniej pół roku – skwitował Sawicki.

 

Źródło: wp.pl, YouTube