Smutna informacja. Zmarł popularny polski aktor

Bardzo przykra informacja obiegła media – nie żyje popularny polski aktor Wojciech Magnuski. Wiadomość na temat śmierci artysty przekazał portal branżowy Film Polski. Magnuski w ostatnim czasie wystąpił między innymi w dwóch popularnych polskich serialach: „Barwy szczęścia” i także „M jak Miłość”.

Wojciech Magnuski urodził się w 1958 roku. W 1982 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jego debiut na deskach teatru miał miejsce 19 grudnia 1982 roku.

Wówczas to wystąpił w podwójnej roli Lahoussine i Kadera w „Parawanach” Jeana Geneta w reż. Jerzego Grzegorzewskiego na scenie Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie.

W trakcie swojej kariery aktorskiej występował w teatrach: Studio w Warszawie (1982-89) i również w Teatrze Powszechnym w Radomiu (1991-93). O śmierci Wojciecha Magnuskiego poinformowała między innymi jego pierwsza żona — aktorka Hanna Śleszyńska, która w tej sprawie zamieściła wpis w mediach społecznościowych.

Hanna Śleszyńska i Wojciech Magnuski byli małżeństwem tylko pięć lat. Dwa lata po ukończeniu studiów urodził się jedyny syn pary – Mikołaj.

Nie żyje Wojciech Magnuski

— Wczoraj odszedł Wojtek Magnuski. Aktor, przyjaciel, bardzo bliska mi osoba. W latach 80. przez 5 lat byliśmy małżeństwem. Parą zostaliśmy już na pierwszym roku warszawskiej PWST, pobraliśmy się tuż po studiach, a dwa lata później urodził się nasz syn, Mikołaj. Wojtek był przystojnym mężczyzną i miał ujmujący głos – napisała w mediach społecznościowych była żona zmarłego aktora.

Wojciech Magnuski w ostatnich latach występował w popularnych polskich serialach. Wśród nich można wymienić: „Barwy szczęścia”, „M jak Miłość”, „Ojciec Mateusz”, „Na sygnale”, czy również „Komisarz Alex”.

Źródło: Film Polski, media społecznościowe