Lech Wałęsa to bankrut? Dramatyczne słowa byłego prezydenta na święta

Lech Wałęsa to bankrut? Były prezydent udzielił niedawno wywiadu,  w którym wypowiedział się na temat tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Nie jest tajemnicą, że Wałęsa od początku tego roku ma bardzo poważne problemy. Była głowa państwa nie może podróżować i udzielać wykładów na całym świecie. W takiej sytuacji uszczupleniu prezydenta uległ jego portfel. Były prezydent był pytany też o prezenty,  które wręczy swoim bliskim przy stole wigilijnym. Jego odpowiedź na ten temat może niejedną osobą poważnie zaskoczyć.

Lech Wałęsa to bankrut?

Lech Wałęsa bieżącego roku raczej nie zaliczy do udanych. Były prezydent przez pandemie został dosłownie uziemiony. Emerytowany polityk nie ma możliwości udzielania wykładów,  które generowały mu dodatkowe dochody. W tej sytuacji jeszcze w pierwszej połowie roku ogłosił w mediach,  że jest bankrutem. Jedynym źródłem utrzymania polityka jest jego prezydencka emerytura o wysokości 5 000 złotych. Dla wielu osób jest to bardzo duża kwota, lecz sam Wałęsa podkreśla,  że środki z ZUS-u nie wystarczają na jego funkcjonowanie.

Wałęsa wielokrotnie powtarzał,  że jego sytuacja wynika między innymi z jednego faktu. Były prezydent mimo wysokich zarobków sporą ich część rozdawał. Mowa tu przede wszystkim o rodzinie byłego lidera Solidarności. W takiej sytuacji zgromadzenie oszczędności na czarną godzinę okazało się nierealne do wykonania dla Wałęsy.

Jeździłem i dorabiałem, to mi starczało, a teraz to się skończyło. Nie ma środków. Był czas, że miałem, to je rozdawałem. Rozdałem i stanąłem z pustą kieszenią. – mówił Lech Wałęsa. 

Były prezydent był także pytany o to, czy w tym roku wręczy komuś prezent. Jego odpowiedź niejedną osobę może poważnie zaskoczyć. W tym roku nikt od Lech Wałęsa nie otrzymał prezentu. Powód jest jeden:
W tym roku nikt nie dostanie ode mnie prezentu, bo jestem bankrutem – mówił Wałęsa.

Źródło: RMF FM

Polecamy także: 

Beata Mazurek napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk

Janusz Korwin-Mikke miał wypadek samochodowy w Otwocku