Wasserman mocno „wyjaśniła” Donalda Tuska. Internet obiegło to nagranie (wideo)

  • Komisja śledcza ds. Amber Gold: Do sieci trafił fragment nagrania z przesłuchania przez Komisję śledczą ds. Amber Gold Donalda Tuska. W jej trakcie do byłego premiera bardzo poważne słowa skierowała Małgorzata Wasserman z Prawa i Sprawiedliwości. Co do byłego premiera powiedziała polityk PiS?

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Donald Tusk na początku lipca bieżącego roku powrócił oficjalnie do krajowej polityki. Na taką decyzję byłego premiera z pewnością czekało spore grono działaczy i sympatyków Platformy Obywatelskiej, która jeszcze przed jego powrotem wzmagała się z poważnymi problemami na wielu płaszczyznach. Pierwsze efekty powrotu Donalda Tuska można już zauważyć. Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska zdecydowanie odbudowała się w sondażach wyborczych, lecz w dalszym ciągu dzieli ją spora różnica do formacji rządzącej.

Komisja śledcza ds. Amber Gold: Mocne słowa Wasserman do Tuska

Donald Tusk w latach od 2007 do 2014 wykonywał obowiązki szefa polskiego rządu. Po tym okresie były premier pełnił obowiązki Przewodniczącego Rady Europejskiej w latach od 2014 do 2019 roku. Z kolei od 2019 roku jest przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. 3 lipca 2021, po rezygnacji złożonej przez Borysa Budkę, podczas rady krajowej Platformy Obywatelskiej został wybrany na wiceprzewodniczącego partii, zgodnie z partyjnym statutem został pełniącym obowiązki przewodniczącego PO.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

Nie ulega wątpliwości, że głównym celem Donalda Tuska jest teraz przede wszystkim odbudowa pozycji Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej oraz odbicie władzy z rąk formacji politycznej Jarosława Kaczyńskiego. Mimo wszystko za byłym premierem wciąż ciągną się przysłowiowe demony przeszłości. Internauci tym razem za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowili opublikować fragment nagrania, na którym zostali zarejestrowani były premier – Donald Tusk oraz polityk Prawa i Sprawiedliwości – Małgorzata Wasserman. Fragment pochodzi z przesłuchania Donalda Tuska przez komisję śledczą ds. Amber Gold. W trakcie przesłuchania padł między innymi wątek syna byłego premiera. Wówczas Małgorzata Wasserman zwracając się do Donalda Tuska powiedziała, że:

Problem polega na tym, że nikt nigdy nie kwestionował faktu, że pana syn jest porządnym i uczciwym człowiekiempowiedziała Wasserman. 

W tej sytuacji Donald Tusk powiedział, że – Tak? Mam inne wrażenie. Po chwili były szef rządu powiedział – Ja mam cytaty z pani wypowiedzi na temat mojego syna – mówił Tusk.

Mocne słowa Wasserman

Panie premierze, nikt tego nie sugerował. Wie pan na czym polega pana problem i na czym polega problem poszkodowanych? Problem polega na tym, że dziewięciokrotnie karany oszust założył linie lotnicze a dziewięć miesięcy służby specjalne nie potrafiły zrobić z tym porządkumówiła w trakcie przesłuchania Małgorzata Wasserman.

Polecamy także: Jakubiak zaregował na kontrowersyjny wpis Stuhra. Mocna riposta byłego posła

Ale, jakby mało tego było, do zakładania tych linii lotniczych dziewięciokrotnie karany oszust wykorzystał pana syna. I to jest problem, że zrobiono z pana syna (podczas, gdy pan nadzorował służby) „słupa”. I to jest problem, że służby specjalne przyniosły panu notatkę 24-tego mówiącą o tym, że jest piramida finansowa; mówiącą o tym, że są linie lotnicze, które „palą
pieniądze,”tylko nie przyniosły panu informacji, że syn urzędującego premiera,
od kilku miesięcy, wspiera tego dziewięciokrotnie karanego przestępcę, prawdopodobnie nie mając świadomości, w czym uczestniczy, bo żadne służby w tym kraju nie potrafiły za pana rządów zadziałać, żeby ochronić nie tylko pana dziecko, ale też 18 tys. Polaków. I w tym jest problem a nie w tym, że ktoś nęka pana dziecko. – mówiła Wasserman 

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Na to odparł Donald Tusk:

Dziękuję bardzo. Ja przyjmuję część argumentacji z pani strony, mi też byłobardzo przykro, że mój syn okazał się bezbronny w trakcie tych kilku miesięcy. Natomiast, z przykrością, stwierdzam, a nie będę państwa zanudzał, ale pani poseł także uczestniczyła, formułując takie nie fair oceny, jeszcze zanim przystąpiła pani do przesłuchań, także na temat mojego syna. Ale zostawmy to, to jest kwestia być może różnych poziomów wrażliwości, chociaż…odparł Tusk.

Fragment z wypowiedzią Małgorzaty Wasserman poniżej.

Źródło: Sejm , Twitter

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor