Doda nie wytrzymała. Mocne słowa na temat Giertycha

Doda niespełna cztery lata temu w bardzo mocnych słowach postanowiła wypowiedzieć się na temat prawnika i dziś aktualnie ponownie posła na Sejm RP – Romana Giertycha. O co wówczas chodziło?

Dorota Rabczewska w 2020 roku w mało przyjazny sposób wypowiedziała się na temat byłego lidera LPR. Z czego wynikało takie nastawienie piosenkarki do popularnego prawnika?

Z informacji podanych przez media wynika, że w przeszłości artystka i prawnik mieli okazję spotkać się w związku z postępowaniem sądowym.

Roman Giertych był w przeszłości obrońcą byłego partnera piosenkarki – Emila Haidara. Doda i Haidar przed sądem toczyli spór, który dotyczył między innymi kwestii zwrotu kosztownych prezentów, zniesławienia czy także porysowania samochodu. Po tej sytuacji piosenkarka zdecydowanie nie wspominała dobrze Giertycha, co wynikało choćby z jej wpisu z 2020 roku.

Doda na temat Romana Giertycha

W październiku 2020 roku Roman Giertych został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Sprawa nabrała rozgłosu na cały kraj i przez długi czas była poruszana w polakich mediach.

W związku z tym głos za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowiła zabrać Dorota Rabczewska, która przez wielu Polaków jest znana jako „Doda”.

W swojej publikacji piosenkarka nie kryła, że zdecydowanie na temat Romana Giertycha ma bardzo negtywne zdanie, a w szczególności pod względem tego, jak w jej ocenie wykonywał swoje obowiązki jako prawnik.

— Ja nie wtrącam się w polityczne rozgrywki, Nie mieszajcie mnie w to. I mam prawo wypowiadać się na temat kogo chce zwłaszcza, że miałam do czynienia z wieloma prawnikami w swoim życiu i uważam, że Roman Giertych powinien stracić możliwość wykonywania zawodu na zawsze – pisała piosenkarka wyrażając swoją opinię na temat prawnika w jednym ze swoich wpisów na Instagramie z 20 października 2020 roku.

Sam Roman Giertych niedawno ponownie zagościł w polskiej polityce. Były lider Ligi Polskich Rodzin w październiku zeszłego roku startował z list Koalicji Obywatelskiej zdobywając ponad 23 tysiące głosów i tym samym otrzymał mandat posła na Sejm RP.

Źródło: Instagram,  Wikipedia, Plejada